• Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Rekrutacja – pozyskiwanie nowych osób do organizacji z pomocą partnera zewnętrznego. została wyłączona

Rekrutacja – pozyskiwanie nowych osób do organizacji z pomocą partnera zewnętrznego.

oszczędność czasu związana z wyborem odpowiednich mediów na ogłoszenia, podpisywanie umów o współpracy z portalami internetowymi, przegląd CV od wielu kandydatów- jeśli zaaplikują; konieczność przeprowadzenia min. Kilkunastu spotkań rekrutacyjnych.

Przy współpracy z partnerem zewnętrznym klient zleca rekrutację i jako efekt otrzymuje rekomendacje zwykle 3-5 osób które zostaną znalezione i zarekomendowane przez firmę zewnętrzną.

oszczędność finansowa – płatność za usługę zawsze na zasadzie ‘success fee’ – klient płaci dopiero wtedy kiedy dojdzie do współpracy z wybranym kandydatem; brak opłat wstępnych; brak konieczności stałego zatrudniania osób w organizacji, które zajmowałyby się pozyskiwaniem personelu; brak opłat za ogłoszenia (wliczone w cenę firmy zewnętrznej)

dotarcie do odpowiednich kandydatów – firma współpracująca z nami ma bazy danych kandydatów, które buduje pod kątem wielu klientów; ma również sieć własnych kontaktów na rynku; może również skontaktować się przedstawicielami konkretnych firm konkurencyjnych i zaproponować współpracę tzw. headhunting.

Na stanowiska specjalistyczne lub menedżerskie dobrzy kandydaci rzadko przesyłają swoje CV sami; rolą partnera zewnętrznego jest dotarcie do potencjalnych kandydatów i zaproponowanie im udziału w naszej rekrutacji

dodatkowa reklama i PR– firma rekrutacyjna jest naszym ‘ambasadorem’; reprezentuje nas przed kandydatami dzięki czemu mamy dodatkową bezpłatną reklamę i tzw. employer branding, czyli tworzenie pozytywnego wizerunku nas jako pracodawcy.

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się jak moglibyśmy pomóc Twojej organizacji.

    Wszystkie poniższe zgody udzielam Optiveum sp. z o.o. W dowolnym momencie, mam prawo cofnąć każdą z nich o czym zostałem poinformowany. Szczegółowe informacje na temat przetwarzanych danych znajdują się w Polityce Prywatności Optiveum sp. z o.o.


    Udostępnij:
    Polish